• |
ide | kryesore

Adele ngel jashtë nominimeve Grammy

-Instant, Paparazzi, Slider

Albumi “30” i këngëtares Adele nuk ishte i përshtatshëm për asnjë nominim për çmimet “Grammy 2022” për shkak të datës së publikimit.


Materiali i përshtatshëm për “Grammy 2022”, për të cilin nominimet u shpallën të martën, duhej të ishte publikuar nga 1 shtatori 2020 deri më 30 shtator 2021, sipas Akademisë së Regjistrimit. Artistja muzikore 33-vjeçare publikoi këngën e saj të parë të albumit, “Easy on Me”, më 15 tetor 2021, dhe albumi në tërësi u publikua më 19 nëntor 2021. Materiali do të jetë i përshtatshëm për çmimet “Grammy 2023”; albume të tjera të dukshme në të njëjtën rrethanë përfshijnë atë të Megan Thee Stallion, “Something for Thee Hotties”, “=” nga Ed Sheeran, dhe “Red (Taylor’s Version)” të Taylor Swift.


“Sigurisht që nuk isha afër vendit ku do të shpresoja të isha kur e nisa për herë të parë gati tri vjet më parë”, tha ajo. “Në fakt krejt e kundërta. Unë mbështetem te rutina dhe qëndrueshmëria për t’u ndjerë e sigurt, e kam bërë gjithmonë. E megjithatë aty me vetëdije – me dëshirë madje, duke u hedhur në një labirint të rrëmujës absolute dhe trazirave të brendshme”, shtoi ajo.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.