• |
ide | kryesore

Ndryshime ne qeveri/ Kush ikën e kush vjen (EMRAT)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ndryshime në rangun e zëvendësministrave.


Mësohet se sëfundmi në mbledhjen e sotme të qeverisë është liruar nga detyra Albert Nikolla dhe në vendin e tij si zëvendës ministër i Shëndetësisë është emëruar Vjollca Braho.


Braho deri tani ka qenë në krye të Inspektoratit Shtetëror Shëndetësor. Z.v ministrja e re, e ka drejtuar për kater vite ISSH, ajo ka qene drejtuese e Fondit te ISKSH dhe se fundi prej 3 vitesh ka mbajtur detyren e Krye inspektores së Inspektoratit Shtetëror Shëndetësor, ISHSH.

Këshilli i Ministrave sot ka firmosur edhe disa vendime të tjera që pritet që të njoftohen nga vetë ministrat në orët në vijim.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.