• |
ide | kryesore

Presioni i Bayern vaksinon Gnabry e Musialan: mbeten edhe tre për të bindur

-Instant, Sport

Shpërbëhet fronti kundër vaksinës te Bayern Mynih. Sipas Kicker, Serge Gnabry dhe Jamal Musiala i janë nënshtruar dozës së parë të vaksinës Covid-19 të kryer nga mjeku i klubit, me sulmuesin që përfundoi kështu ciklin e tij duke qenë pozitiv me koronavirus në të kaluarën. Kështu, tre lojtarë mbeten ende me idenë kundër vaksinimit: Joshua Kimmich, Eric-Maxim Choupo-Moting dhe Michael Cuisance.


Është e vështirë, nëse jo e pamundur, të kuptohet se çfarë fshihet pas motivimit që i bëri Gnabry dhe Musialan të ndryshojnë mendje: nëse ishte synimi i klubit për të ulur pagat për të gjithë kohëzgjatjen e karantinës apo ndalimet e shumta që të pavaksinuarit kanë në Gjermani, duke përfshirë kufizimet në jetën shoqërore. Fakti është se të dy kishin vendosur t’i nënshtroheshin vaksinimit, duke thyer frontin e të pavaksinuarve brenda klubit gjerman, i cili ka vendosur të përdorë presionin për t’u mbrojtur.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu