• |
ide | kryesore

Video seksi e shantazhi i Valbueba, del vendimi: Benzema një vit burg me pezullimin me kusht

-Instant, Sport

Më shumë se 6 vite që nga fillimi i historisë së “sex tape”, më në fund ka ardhur vendimi për Karim Benzema. Gjykata Penale e Versajës Gjykata e Versajës e ka shpallur fajtor sulmuesin e Realit të Madrid për bashkëpunim në tentativën për të shantazhuar Mathieu Valbuena, duke e dënuar me një vit burg me kusht, të cilin do t’i duhet të vuajë në rast të përsëritjes së veprës penale, si dhe me 75 mijë euro gjobë.


Në arsyet që çuan në këtë vendim, Gjykata e Versajës sqaron se biseda që Benzema bëri me Valbuenën përbën në vetvete një ndërhyrje të “qëllimshme” në mënyrë që futbollisti të paguante për të parandaluar transmetimin e videos me “pullë të kuqe”. Avokati i lojtarit ka bërë të ditur tashmë ankesën: “U njoftua qartë nga gjykata se Benzema nuk ishte në dijeni të manovrave paraprake. (…) Jemi mjaft të habitur nga ky gjykim. Apelimi tashmë ka filluar: do të pastrohet pas kërkesës sonë”.


Avokati i lojtarit ka bërë të ditur tashmë ankesën: “Jemi mjaft të habitur nga ky gjykim. Apelimi tashmë ka filluar.Katër të pandehurit e tjerë, Axel Angot, Mustapha Zouaoui, Younes Houass dhe Karim Zenati u shpallën gjithashtu fajtorë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu