• |
ide | kryesore

Agjencia për Donacionet/ Reagon Basha pas emërimit: I varët mëlçitë në qafë Ilir Beqajt

-Instant, Lajme, Të fundit

Nga foltorja e Kuvendit kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e konsideroi buxhetin 2022 si të klientëve të qeverisë dhe jo të qytetarëve. Ndër të tjera, kryedemokrati komentoi edhe  emërimin e Ilir Beqajt, në krye të agjencisë të Donacioneve. Basha ka krahasuar emërimin e Beqaj me ‘një ujk që i varen në qafë mëlçitë’.


“Ky nuk është buxheti i qytetarëve por i pushtetarëve e të cilin kenë ngritur një model putinist që bazohet  mbi kontrollin që nuk prodhon mirëqenie. Keni marrë borxh më shumë se të gjitha qeveritë e marra së bashku, sërish nuk keni arritur të prodhimin mirëqenie, po plakni shoqërinë me shpejtësi marramendëse, vendi është shpopulluar, mendjen e keni vetëm te PPP.  I keni varur mëlçitë në qafe ujkut, ia varët Ilir Beqajt, të Check Up-it dhe PPP-ve”, tha Basha.


Kujtojmë që dje Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi konfirmoi në krye të Agjencisë së Donatorëve Ilir Beqaj-n, i cili do të koordinojë fondet dhe donacionet që i vijnë Shqipërisë nga aleatët.

5 Comments

 1. TJA NDALOSH ILIR BEQAJT MOS ME VJEDH ESHTE SIKUR TJA NDALOSH EDI RAMES MOS ME THITH COCAINE OSE YMER GELBAZA KELLIRES MOS ME MASTURBUAR NE ZYRE TE EDI RAMES

 2. Po palloshi qe eshte luani?
  Beqaj eshte thjesht nje mace , ujqit dhe çakenjt jane ne qeveri . Luani i prine sypatrembur sepse perballe ka vetem dele

 3. Beqaj ka dhene prova qe eshte i zoti per vendet ku qarkullon paraja, ndaj balozi e vendosi atje, Bravo mjeshter ke njerezit e duhur ,ne qeveri Ahmetajn dhe ne sektorin e donacioneve Beqajn ,keshtu s’do kaloje lope pa u mjele nga ju.

 4. Ubububu bu
  O shqipëri e mjera shqiperi
  Në dore të kujt ke rënë ti.
  Sdo vine pak 90milion euro.
  Ai thotë fshatarëve sju kthej tvsh.
  Gjynah O Zot të ardhte keq për shqipëtarët.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu