• |
ide | kryesore

Fati i nesërm i Bashës/ Përplasen fort Salianji me Bylykbashin

-Instant, Të fundit

“Në 11 dhjetor, Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike do shkarkojë Lulzim Bashën”. Kështu u shpreh deputeti demokrat Oerd Bylykbashi i ftuar në ‘Opinion’, duke komentuar krizën që po kalon PD. Kuvendi Kombëtar veprimin e parë që bën ngre komisionin e vet dhe verifikon firmat se i verifikon për veten e vet, sepse kryetari mund të jetë në konflikt interesi, është kryetari për t’u shkarkuar. Pasi verifikohet kourumi merren vendimet, do ndryshohet statuti dhe gjëja me e sigurt fare është që Lulzim Basha do të shkarkohet. Më pas Kuvendi merr masa për të zgjidhur të gjitha çështjet,”- tha Bylykbashi.
Por Salianji përballë tij e ka hedhur poshtë këtë ide. “Kryetari mund të shkarkohet vetem pasi kuvendi të ndryshojë statutin, por që të ndryshohet statuti duhet që ndryshimet të regjistrohen në gjykatë dhe vetëm pastaj të vendoset për fatin e kryetarit” tha ai.


©Lapsi.al


4 Comments

  1. Interesant Salianji, po lufton te mos humben p*cken e Grida – Griderimit! E shkarkon o mamuth dhe ju s’do hyni dot as ne SHQUP se jane godina qe Sala ja fali PD. Ju thjesht keni marre nga PD kurse PD i detyrohet Sales cdo gje!

  2. Duke marrë shkas nga ngjarjet e javëve të fundit, kur Berisha, i trembur për fatin e tij, është vënë në lëvizje duke synuar të vijë në pushtet përmes një “revolucioni paqësor”, por që në fakt rrezikon të rikthejë në Shqipëri dhunën, frikën dhe kaosin

  3. E kuptoni cfare vemjesh e mbeshtesin Berishen, Bylykbashi e din mire se veprohet sic spjegoi Saliani por ben budallain vetem se i ka thene Berisha te thote ato qe tha. Berishes i duhet kjo gjuhe per te eksituar mbeshtetesit deri me date 11.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu