• |
ide | kryesore

James Arthur zbulon historinë që fshihet pas këngës së re

-Instant, Paparazzi, Slider

Këngëtari James Arthur ka zbuluar së fundmi historinë që fshihet pas këngës së tij “Emily.


I ftuar në podcast-in ‘Andy Jaye’s An Hour With, këngëtari tregoi se këngën e ka shkruar kur partnerja e tij, Jessica Girsts ishte shtatzënë me vajzën e tyre. “Të jem i sinqertë, kur doli për herë të parë, e mendova disi ashtu, por fola me partneren tim dhe në atë kohë ishte realiste. Ajo ishte shtatzënë. Fatkeqësisht nuk funksionoi. Nuk ishte larg, kishte nja dy muaj dhe ajo kishte një shtatzëni ektopike. Kështu që ajo humbi fëmijën dhe unë nuk doja të flisja për këtë. Por ajo në të vërtetë tha ‘Unë mendoj se është vërtet e rëndësishme që të bësh’ – vetëm sepse ka kaq pak informacion, dhe unë do t’i bëja jehonë kësaj në fakt.Më kujtohet në atë kohë që partnerja ime tha ‘Pra, duhet të presësh 14 javë, para se të mund ta festosh këtë, dhe unë po shkruaja këngët për të – Unë do të bëhesha baba. Po mendoja të kisha shpresat dhe frikën për të pasur një fëmijë. Dhe për fat të keq nuk funksionoi. Por kënga ishte e veçantë për ne dhe ne ndiheshim sikur ishte një nga këngët më të forta në album”, u shpreh James.


 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu