• |
ide | kryesore

Përfundon mbledhja e fermerëve me Ramën: Kryeministri i painformuar

-Instant, Lajme, Të fundit

Pas takimit me kryeministrin, Edi Rama një prononcim për mediat kreu i Sindikatës të fermerëve të Lushnjes u shpreh se kanë rënë dakort që të ulen në diskutime me qeverinë. Ai tha gjithashtu vuri në dukje se qeveria nuk i njeh problemet reale të fermerëve.


“Ne mendojmë se qeveria nuk e njeh problemet reale të fermerëve. 30% e fermerëve nuk kanë porositur për të mbjellë, sepse kanë 3 sezone që dështojnë. Ramë dakord që cilësia e imputeve bujqësore është e pa garantuar. Në rast se ekspertët e qeverisë ulen me ne dhe marrin në konsideratë problemet tona, mund të zgjedhim diçka.


 

5 Comments

  1. Në 13 korrik 2021, vetëm dy muaj pas shpalljes non grata nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Argita Berisha, e bija e Sali Berishës, ka blerë një tjetër vilë në Gjirin e Lalzit.

    Nuk deklarohet sipërfaqja e vilës, por vetëm vlera 155 mijë euro e saj, një vlerë e ulët për tregun e zonës. Shtëpia e re ka kaluar në pronësi të të dy bashkëshortëve.

    Kjo lëvizje në pasuri reflektohet në deklaratën e pasurisë që Sali Berisha ka dorëzuar në ILDKP pas betimit si deputet në 10 shtator 2021.

  2. O te qifsha motren ,Gruan dhe gjithe fisin o -Zhurmuesi-i Partise -O mavi soj shkerdhyer qe shkruan brockullat vend e pa vend.

  3. problemet e bujqsise jane te medha , qeveria e perversit ka vu min nje pjeshke qe do te hap universitet per cobanet , cfare turpi .
    komentuesa te shitun tek perversi , maskarenj .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu