• |
ide | kryesore

Rama mohon databazën për 910 mijë banorë të Tiranës: E manipuluat ju të Lapsit, shkoni në prokurori!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Rama ka mohuar se zyrtarë të Partisë Socialiste janë autorë të database që u publikua nga Lapsi.al me të dhëna personale të 910 mijë qytetarëve të Tiranës. I ftuar në emisionin Të Paekspozuarit, përballë gazetarit Armand Shkullaku, kryeministri pranoi se PS ka një databazë, pranoi se ajo është pasuruar nga patronazhistët, mohoi se kartat e identitetit nuk kanë të dhëna sensitive, por sipas tij, Databaza që publikoi Lapsi.al nuk është ajo e PS.


“AKSHI nuk ka dhënë kurrë të dhëna. Ajo që keni nxjerrë ju është databazë e manipuluar. Ju shkoni dhe depononi në prokurori ku e gjetët, si e gjetët. Janë shtuar shumë gjëra në ato që unë pashë, me çfarë pashë. Ajo nuk është databaza jonë. Nuk më intereson se çfarë ka dalë, se nuk kemi punë fare me atë. Të dhënat që na duhen ne për patronazhimin, ne i kemi mbledhur vetë” u shpreh kryeministri.


“Po si? Po thoni që atë database e prodhuam ne? Që ne gjetëm numrat e telefonit të të gjithët qytetarëve të Tiranës?” pyeti Shkullaku i Lapsi.al.

Por kryeministri vazhdoi të mohojë se database që kanë socialistët kanë numrat e kartës së identitetit, duke theksuar se fakti që database i përket PS është vetëm një hipotezë.

“Kjo është një hipotezë, jo fakt. Hipoteza që është e marrë nga AKSHI është e pabazuar në fakt. është bërë një hetim i thelluar nga komisioneri për të dhënat personale. Kanë ardhur në partinë socialiste kanë të gjithë detyrimin që të garantojnë të dhënat personale dhe kanë dalë në përfundimin që nuk kemi të bëjmë me të dhënat personale” tha Rama.

Më herët, gjatë një interviste për France24, kryeministri ka pranuar se të dhënat që dolën në public ishin të Partisë Socialiste. Gjatë fushatës elektorale, Rama ka theksuar vazhdimisht se numri i kartës së identitetit nuk ka ndonjë vlerë dhe publikimi i tij nuk prek qytetarët.

4 Comments

 1. Ptu bythqir mashkull. Deri dje ju dilje zot patronazhistave duke i falenderuar dhe duke thene “ca problemi ka qe kane patur akses ne Numrat Personal te Identifikimit”? Ty do te qijne robt o klysh buceje komuniste!

 2. Sali Berisha thotë se dosja e Bashës për lidhjet me paratë ruse, erdhi në Tiranë nga SHBA, por ambasadorja Yuri Kim e mbajti në sirtar për ti bërë shantazh Bashës.

  D.m.th ky njeri çdo gjë të ndyrë që ka bërë vetë gjithë jetën mendon se e bën gjithkush kundër tij, duke u përpjekur të bëj qesharak shtetin amerikan

 3. YMER GELBAZA KELLIRA JA VJEDH FOTOT ARMINA MEVLANIT NE RRJETET SOCIALE DHE SHKON E MASTUBON NE ZYRE TE EXI RAMES ME FRROK CUPIN thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CUPIT DHE EDI RAMES

 4. Komunist ROMS, ka shperngulur 500mije socialist nga e gjithe Shqiperia per ti sjell ne Tirane qe te marri vota me preteks tu beje jeten me te mire nga 2005 deri ne keto momente. Keshtu ka boshatisur trecerekun e Shqiperise kushedi me ca misioni per ta mbush me arab, emigrant qe do sjelli amrika, anglia apo shtete te tjera qe e konsiderojne kazan allvanosin.

  ROMS i ka te garantuara votat nga 500 mije cecen socialist ne Tirane, u jep nga nje kock me lepire e i organizo si spiuna, polica, servila, lepirse etj…
  Prandaj, zhdukuni nga ai vend zhulsat, spiunesh, cecenesh e drogmenesh.

  IK siguro te ardhmen o njeri, mos mbaj shpresa te legenat politikane.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu