• |
ide | kryesore

“30” i Adele bëhet albumi më i shitur i 2021 si në SHBA ashtu edhe në Britani

-Instant, Paparazzi, Slider

Adele ka bërë një tjetër rikthim rekord në top lista, pasi albumi i saj i fundit “30” pretendon titullin e albumit më të shitur të vitit 2021 si në SHBA ashtu edhe në MB.


I publikuar më 19 nëntor, albumi i katërt në studio i këngëtares britanike u bë gjithashtu albumi më i suksesshëm i vitit në SHBA vetëm tre ditë pas publikimit, sipas të dhënave të MRC të raportuara nga Billboard.


Shitja e më shumë se 660,000 njësive ekuivalente të albumit që përfshin transmetimin audio dhe video dhe shitjet individuale të këngëve, “30” tashmë ka triumfuar mbi publikimet e tjera kryesore të 2021.
Në Mbretërinë e Bashkuar, Adele debutoi në vendin e parë në tabelën e albumeve, me shitjet e javës së parë prej 261,000 sipas klasifikimeve zyrtare, të cilat thanë se ishte java e parë më e madhe për një album që nga “Divide” (÷) e Ed Sheeran në 2017. .

LAPSI.AL

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu