• |
ide | kryesore

Berisha njofton “Foltore” online me diasporën në SHBA

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Të dielën e 5 dhjetorit ora 12:00 me orën lokale, do të zhvillohet ‘Foltorja’ e ish-kryeministrit Sali Berisha me shqiptarët e Amerikës. Njoftimin e ka bërë publik lideri historik i PD përmes një postimi në Facebook. Organizimi është bërë nga diaspora shqiptare në SHBA.


“Ftojmë të gjithë demokratët shqiptarë nga Shtetet New Yersey, New York, Pennsylvania, Connecticut etj”, thuhet në ftesën e organizatorëve, duke njoftuar edhe vendin ku do të mblidhet diaspora, në ‘Marriot’ Hotel, 138 New Pehle Ave, Saddle Brrok, New Jersey 07663, USA.


 

10 Comments

  1. Nje perpjekje simbolike per te treguar qe shpallja non-grata dhe ndalimi i hyrjes nuk e pengon as ne raport me SHBA.

  2. Faleminderit doktor per këtë takim me diasporën. Do bëj ç’është e mundur të jem pjesëmarrës në takim. Jetoj dhe aty afer.

  3. Nuk e kuptoj mllefin qe nje pjese e komentuesve online, jo vetem ketu, por edhe ne portale te tjera, kane ndaj Foltoreve te Berishes. Normalisht, ata qe e urrejne, do te duhet, te pakten per kete rast, te tregoheshin indiferente.

    1. KAFSHA-KOMUNISTE me e qelbur qe ka ngel post komunizmit. Ka vetem nje emer.
      Sali berisha. Ose ndryshe VAMPIRI.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu