• |
ide | kryesore

Dalin shifrat/ 4 viktima dhe 418 raste të reja me covid në 24 orë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në 24 orët e fundit ka 4 humbje jete me Sars-Cov2 pozitiv: 3 qytetarë nga Tirana 49- 85 vjeç, një qytetar nga Fieri 65 vjeç.


Në 24 orët e fundit janë kryer 2,834 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me covid, 418 qytetarë.


Ata janë në këto bashki: 164 në Tiranë, 35 në Durrës, 28 në Berat, 27 në Elbasan, 23 në Fier, 16 në Vlorë, 13 në Patos, 11 në Lushnje, 9 në Kamëz, 8 Sarandë, 7 Kurbin, Gjirokastër, 6 në Gramsh, 5 në Shkodër, Shijak, Mallakastër, Përmet, Kuçovë, 4 në Korçë, 3 në Lezhë, Kavajë, Rrogozhinë, Tepelenë, Dimal, Skrapar, 2 në Malësi e Madhe, Tropojë, Devoll, 1 në Pukë, Vau i Dejës, Vorë, Mat, Rroskovec, Divjakë, Himarë, Dropull, Pogradec, Poliçan, Librazhd.

Janë 7,422 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 152 pacientë, nga të cilët 16 janë në gjendje më të rënduar.

Janë shëruar 451 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 189,044 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (28 Nëntor 2021)

Raste të reja ditore 418
Të shëruar në 24 orë 451
Të shtruar në spitale 152
Humbje jete në 24 orë 4
Testime ditore 2,834

Testime totale 1,391,072
Raste pozitive 199,555
Raste të shëruara 189,044
Raste Aktive 7,422
Humbje jete 3,089

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 3,784
Fier 718
Gjirokastër 536
Shkodër 481
Berat 427
Durrës 411
Elbasan 336
Vlorë 240
Korçë 217
Lezhë 158
Dibër 65
Kukës 49

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu