• |
ide | kryesore

Deputeti i PS uron pavarësine me foton e Enver Hoxhës: Më rruani leshtë kush s’me njeh!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Deputeti i Partisë Socialiste, Bujar Çela ka uruar në grupin e Whatsapp të komisionit parlamentar ku bën pjesë Ditën e Pavarësisë me një flamur ku shihet dhe portreti i ish-diktatorit Enver Hoxha.

Deputetët e PD, më konkretisht Enkelejd Alibeaj, e ka quajtur këtë urim si një turp, e në një postim në rrjete sociale thotë se duhet urgjentisht të bëhet dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare. Nga ana tjetër, reagimeve, Çela i është përgjigjur me fjalët “Rrituni për Shqipërinë që duam!”.


Debati ka eskaluar më tej, kur ndaj kritikave të deputetëve, Bujar Çela përgjigjet tekstualisht: “Më rruan leshtë kush s’me njeh mua dhe kohën!”

Për më tepër lexoni bisedat poshtë: 

 

33 Comments

 1. O ju qifsha robt o komunistavte rilindezuar, ca rrac motershkerdhyerish paskeni qene mor ju qifsha faren jugosllave.

  1. Per mua eshte thjeshte nje idiotesi , ky postim i deputetit socialist. Eshte e kaluar kohe indinjata ndaj nostalgjikeve te tille. Po, indinjata do te ishte krejt me vend, po te adresohej ne drejtimin e duhur: tek Kryeministri Rama dhe ekipi i tij i rilindjes, qe ne shumicen e tyre jane pinjoj te hierarkeve te larte komuniste.
   Keshtuqe, edhe indinjata e zotit Alibeaj, per rastin ne fjale me duket po aq qesharake, sa c’eshte idiote postimi i deputetit socialist; sepse, se kemi degjuar ndonjehere zotin Alibeaj te akuzoje ne Parlament kete fenomen te turpshem qe solli ne politike Edi Rama.
   I vetmi qe e pat vene ne dukje, dhe vazhdon akoma natyrisht, eshte Sali Berisha. Ai ishte i pari, dhe ndoshta i vetmi, qe perdori termin “neobllokmen”, pikerisht per shkak te ketyre te “rinjve” qe solli Rama, dhe qe do te na rilindkan Partine Socialiste. Dhe, kishte te drejte, sepse eshte pikerisht keshtu. Sot shikon ne postet me te larta te pushtetit, niper e sterniper, mbesa e stermbesa te hierarkeve te larte te regjimit komunist. Berisha i ka permendur me emer dhe mbiemer, sa e sa here
   E keni degjuar ndonjehere zotin Alibeaj, por edhe keta deputetet demokrate (te Bashes) qe na qenkan revoltuar nga ky postim, te denoncojne nje femonen te tille, apo aq me shume te permendim emra? Pergjigja eshte:jo!
   Ata qe e kane seriozisht, para se te indinjohen nga nostalgjike te tille idiote, duhet te indinjohen nga pinjollet e nomenklatures se larte komuniste qe pushteterojne sot ne Shqiperi.

 2. Cfare niveli vulgar I neveritshem…keta s’jane as komuniste as socialiste, jane njerez pa karakter e dinjitet, pa piken e respektit per dhimbjen e atyre qe vuajten burgjeve dhe internimeve, te atyre qe u zhduken vetem pse menduan ndryshe.

  Turp.

  1. Burgun e ben horrat si ju qe qeverisni keto 30 vjet, soji saliut dhe psikos rama

   Pavaresine reale te Shwiperise e siguroi vetem Enver Hoxha!!!

 3. Qe ta rruajme leshte ne ty, ta rruajme por ti o komunist i pegere na e rruan dot te gjitheve ne? – me siguri qe jo! Me qe po thua qe te jetojme me kohen koha e kriminelit dylber ka vdekur bashke me mutrit si ti……,nuk eshte me e kohes ! Je nje koqe gomari dhe nje hale qe shok veten ke! Ptuhh bajge!

 4. Prandaj duhet nje opozite e forte :
  Qe keto monstra te futen dhe njehere nga kane dale !Keshtu jane te gjithe,muzhike,proruse e hajdute palimite!

  1. Te q… ty dhe opoziten qe ka Shqiperia. Rrofte Edi Rama qe ja futi sa krahu opozites, Saliut, Ilirit,Mones, Lulit etj. qe ju vene pas si qente per nje kocke.

 5. Dhe te mendosh qe komusioni i sigurisë nje ndër komisionet me te rendesishme ne te ashtuquajurin parlament perbehet nga njerëz si ky.
  E mjera shqypni

 6. sebep per te dale ne media.

  mos u merrni me idiotet, shiko tek PD plerat e sorosit ti burri marsides(dmth alibeaj), mos bej gjoja se u provokove nga legat e grus se bilalit (dmth rama)

 7. Ne gjermani edhe 20 vjeçarët e sotem te kerkojne falje kur ju permendet hitleri ndersa ne shqiperi keta kelysha kurvash ndjehen krenarë.

 8. Keshtu ndodh kur nuk i denon kriminelet . Prit gjema e çudira nga keta pushta pa dinjitet . Tani ata kujtojne se jane legjitim edhe pse jane te zhytur ne mut dhe nuk kane as te drejten me te vogel te jene sherbetore dhe jo me deputet.
  Menjehere dekunistizimi dhe denimi i fajtoreve te komunizmit . Keto rrac kurvash tani i shikon ne parlament , drejtesi , miliarder , biles edhe te dekoruar me merita te veçanta . Denimi i tyre nje domosdoshmeri . keto kurva duhet te heshtin nje here e pergjithmone .

 9. Çojeni ne keorene e veriut kete kurve bure .
  Menjehere duhet te behet nje mocion per largimin e tij nga parlamenti.

 10. Kelyshe bunkeresh.
  Robt ku ti kene, ajo pjese e shqiptareve, qe duan diktatorin. Hajer mos bofshin.
  Fshatarespiunaevgjiterbythqiraperversakatilahajduteletyra.

 11. Kete BIRE KURVE KOMUNIST DHE FILO TURK MBESHTET AMBASADORJA KIM????
  PO FOTON E ERDOGANIT E KE ME DHOME TE MAMIT E HARROVE !

  1. edhe ti nuk je me pak …….nje kurve basdard je me ate emer
   te qift kina india dhe pakistani librin e shpise

   1. O koqe, ne dhome te gjumit le ta mbajne se nuk me rruhet fare, po jo ta shprehe ne komisionin e sigurise. Idiot!

 12. Kurvit ja shkundi tubat ai emisari serbomadh me mustaqe.
  Edhe trimereshat gjyshet e ketyre bastardeve te kuq ripjerdhes……, pasi i shkerdheu ushtria e Duches
  Dogjen teserat e fashos dhe moren malet gjoja se u bene te virgjera.
  nexho monstra perversja e para… tjerat mbas saje.
  Atere pret popolo se do bejne shtet keta dobiche!!!!!???
  Nuk keni pare gje akoma.
  Edkurvi sapo ka filluar trilogjine.
  Rrofte kurvi dhe fara e keqe e muxhikeve.

 13. Nuk u sollem si ju o kerme mavi. Nuk ju shkerdhyem rrobt qe ne 90en po ju lame te livadhisni e na cani trapin..ju duheshit varur nga kembet e djeg me benzine

  1. Ky eshte thelbi !!!! tani kan hipur ne kal seprapthi AHHHHH Sali Berisha qe u thoje \Bashkevuajtes dhe vellezer /

 14. Ky esht i jati i aldo celes ..kafshe me surrat njeriu si babai dhe i biri..
  Nuk ndihet kimetja per halet qe provokojn..

 15. Fosilet te dala nga jashqitja e Nexhmies kane filluar tw ringjallen,ky mostra mutacion i strehuar ne kanalin e jashqitjes se Lushnjes,duhet te jete dobic i zene ferrave nga brigadieri kòperatives.

 16. Berisha po mbronte Metën, për të mbrojtur pushtetin e tij, pasi 4 votat e Metës mbanin në këmbë qeverinë e Berishës që nga shtatori 2009.

  Vetëm anëtari i Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani, nuk iu bind sinjalit të Berishës. Dvorani votoi kundër pafajësisë së Metës. Për këtë arsye, Dvorani u shpall armik, u liçua dhe u sulmua egërsisht nga Berisha dhe Meta për 9 vite me radhë.

  Në shkurt 2021, Departamenti Amerikan i Shtetit shpalli pikërisht Ardian Dvoranin në listën e 12 personaliteteve kampionë në botë në luftën kundër korrupsionit.Shpellkare injorante te Komunistit te fund it ne europe salih karaxhic berisha nje idiot qe tall bythen me ju o te mjere

 17. Ky eshte thelbi !!!! tani kan hipur ne kal seprapthi AHHHHH Sali Berisha qe u thoje \Bashkevuajtes dhe vellezer /

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.