• |
ide | kryesore

Mjeku qetëson qytetarët: Deri tani varianti Omicron i Covid-19 shkakton simptoma të lehta

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Mjeku i njohur epidemiolog Ilir Alimehmeti deklaron se deri tani varianti Omicron i COVID-19 shkakton simptoma të lehta.


Në një postim në “Facebook” duke iu referuar Shoqatës Mjekësore të Afrikës së Jugut, por edhe disa raportimeve, Alimehmeti shkruan se viruset evoluojnë natyrisht drejt transmetueshmërisë më të lartë dhe rrezikshmërisë më të ulët.


“Shoqata Mjekësore e Afrikës së Jugut informon se deri tani varianti Omicron shkakton simptoma të lehta!
Shumë zhurmë për asgjë?
Le të presim. Shumë shpejt do ta marrim vesh me siguri.
Viruset evoluojnë natyrisht drejt transmetueshmërisë më të lartë dhe rrezikshmërisë më të ulët”, shkruan Alimehmeti.


11 Comments

  1. Keto jane shprehjet e Afrikes se Jugut qe perpiqet te mos alarmoje njerezit qe po ikin dhe kufijte qe po mbyllen per te. Ky “mjeku” ja fut kot, qe kur Shqiperi ka 10 te vdekur ne dite!

    1. ne fakt nuk jane te verteta, i kane bere iluminati me bill gates..shko e shiko qivuret apo degjo ambulancat gjithe diten..

  2. AQ QESHARAKE OSHT BO KJO PUN SAQE KTO “MUTACIONET” PO ME NGJAJN SI GRUPET”ARMIQSORE” QE SAJONTE ENVER HOXHA. SA ELEMINONTE NJONIN BOJTE GATI TJETRIN

  3. O dylber mavi je bere si Shaban Qosja tu u grric me te gjithe. Ti qe beson ke vaksinat dhe loja qe po behet varksinohu dhe na ler ne te tjereve rehat. Gjithsecili e di mire se cfare eshte mire apo keq per shendetin e tyre.Ti ose duhet te jesh pjese e shitjes dhe propagandes se vaksinave ose je idiot qe beson tek “vaksinat”: qe si me magji po behen per 3 muaj nderkphe kur dihet qe nje vaksine te testohet do te pakten 5 vjet

    1. shqiperia ka 10 mije te vdekur ti vazhdon me propaganden! Nuk e rru njeri per propaganden se zgjedhjet i fituan dhe vete kane pare boll te kurohen aty ku duan. Ca budallenj si puna jote qe “dokumentohet” ne tik tok i kane me vete, qe te kercenojne per pandemine e te mbyllin cdo gje dhe gjella u be. Ca diktatore dhe nje tufe budallenjsh

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.