• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta themeluesi i markës luksoze Off-White, Virgil Abloh

-Instant, F1, Paparazzi

Themeluesi i markës luksoze Off-White dhe drejtori artistik i veshjeve për meshkuj në Louis Vuitton, ka ndërruar jetë nga një betejë me kancerin në moshën 41-vjeçare.


Një nga dizajnerët më me ndikim të gjeneratës së tij, Abloh kishte qenë duke luftuar privatisht me sëmundjen për disa vite, tha LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton në një deklaratë të dielën.


“Të gjithë jemi të shokuar pas këtij lajmi të tmerrshëm. Virgil nuk ishte vetëm një dizajner gjenial, një vizionar, ai ishte gjithashtu një njeri me një shpirt të bukur dhe mençuri të madhe”, tha Bernard Arnault, kryetar dhe shef ekzekutiv i LVMH në një deklaratë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.