• |
ide | kryesore

Skandal në Rumani me tifozët: shkoni në stadium, por gjatë pushimit të gjithë duhet të ikin

-Instant, Sport

Spektatorët mund të hyjnë në stadium, në 30% të kapacitetit sipas rregulloreve anti-Covid në fuqi, gjatë ndeshjes Universitatea Craiova-FCSB, vetëm gjatë pjesës së parë, duke qenë se autoritetet rumune kanë vendosur që stadiumet të mbyllen për shikuesit pas orës 21:00. Në thelb, në fund të pjesës së parë, tifozët do të dëbohen nga stadiumi, edhe pse kanë paguar biletat dhe abonetë e sezonit për të parë ndeshjen.


Vendimi i autoriteteve nuk i ka pëlqyer aspak drejtuesve të skuadrës vendase, sipas të cilëve ndeshja mund të nisë pa probleme në orën 19:00, duke qenë edhe një orar i pjesës së parë të mbrëmjes, për spektatorët e ulur në shkallët e stadiumit e që i lejon të qendrojnë gjatë gjithë ndeshjes. E ndërkohë, është vendosur për të nisur në orën 20.15… Sorin Cârțu, presidenti i Universitetit të Craiovas, tha për ProSport se situata ka krijuar disavantazhe për tifozët e tyre që ndihen të “poshtëruar”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.