• |
ide | kryesore

Gary Oldman: Flija çdo natë në arkivol për rolin tim

-Instant, Paparazzi, Slider

Gary Oldman flinte në një arkivol çdo natë ndërsa përgatitej për rolin e Drakulës në filmin e Francis Ford Coppola-s për vampirët e vitit 1992, bazuar në librin legjendar të Bram Stoker. Aktori 63 vjeçar, luajti si Konti gjakpirës në film së bashku me Keanu Reeves, Winona Ryder dhe Cary Elwes.


Gjatë një interviste për Hollywood Reporter, Elwes tha: “Gary flinte në një arkivol çdo natë, aq seriozisht e merrte atë”. Aktori, i cili luajti një nga gjuetarët e vampirëve në film, tregoi gjithashtu se Francis bëri që të gjithë kasti të jetonin së bashku, ndërsa Gary jetonte vetëm “Ne të gjithë qëndruam në shtëpitë e miqve në pronë. Françesku beson se sa më shumë kohë të kalojë aktori së bashku, kjo do të përkthehet në ekran. Kështu që të gjithë gjuetarët e vampirëve jetonin së bashku dhe Gary i varfër duhej të shkonte vetëm.


Gary flinte në një arkivol çdo natë, saqë e merrte aq seriozisht. Ai gjithashtu zgjodhi të ndahej nga të gjithë ne. Kështu që hera e parë që e pamë në xhirime ishte gjatë provave dhe pas kësaj nuk e pamë më kurrë.”, tha më tej aktori.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu