• |
ide | kryesore

Kosovë/ Asnjë viktimë dhe vetëm 2 raste të reja me Covid-19

-Instant, Lajme, Të fundit

Në 24 orët e fundit në Kosovë nuk është regjistruar asnjë viktimë nga COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 2 raste të reja të infektuara me këtë virus.


Ministria e Shëndetësisë bën me dije se sot janë shëruar 15 qytetarë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.778.


“Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Nga 1.265 testime, 2 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 15 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.778.

Në total numri i rasteve aktive është 322”, njofton IKSHPK.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu