• |
ide | kryesore

Video/ Talenti i Vitit është i Barcelonës: Pedri lë pas rivalët nga Bundesliga

-Instant, Sport, Video

Në mbrëmjen Gala të ceremonisë për dorëzimin e Topit të Artë, cmimi i parë mes shumë që do të jepen ka shkuar për futbollistin e Barcelonës Pedri Gonzales. Mesfushori katalanas dhe i kombëtares së Spanjës nuk e ka diskutuar fare triumfin. Kështu, cmimi “Kopa Trophy” për të rinjtë është fituar nga titullari i Barcelonës, Pedri.


Në podium edhe Bellingham i Dortmund e Musiala i Bayern Mynih. Kanë kompletuar top 10: Mendes (Psg), Greenwood (Manchester United), Saka (Arsenal), Wirtz (Bayer Leverkusen), Gravenberch (Ajax), Doku (Rennes) e Reyna (Dortmund).


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu