• |
ide | kryesore

460 raste të reja dhe 7 viktima me koronavirus në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut

-Instant, Arkiva, Lajme

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut bën me dije se janë identifikuar 460 raste të reja me koronavirusi, ndërsa kanë humbur jetën 7 qytetarë.


Sipas Ministrisë së Shëndetësisë 543 pacientë janë shëruar.


Që nga fillimi i pandemisë janë shënuar 7, 581 viktima dhe 215, 585 janë diagnostikuar me Covid.

Numri i rasteve aktive është 8,001.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu