• |
ide | kryesore

Automjeti plot me emigrantë të paligjshëm/ Arrestohen 4 të rinj në Korçë

-Instant, Lajme, Të fundit

Një automjet që trasportonte emigrantë të paligjshëm është ndaluar në Korçë dhe 4 persona janë arrestuar. Të rinjtë u kapën duke transportuar 7 emigrantë të paligjshëm në mjetin tip “Benz”, me drejtues R. P. dhe pasagjer J. P. Po ashtu janë kapur mjetin tip “Benz”, me drejtues E. M. dhe pasagjer J. H., duke transportuar 3 emigrantë të paligjshëm, të cilëve kundrejt shpërblimit 400 euro secilit, iu kishin premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së.


“Materialet i kaluan Prokurorive së Rretheve Gjyqësore Korçë e Pogradec për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”, kryer në bashkëpunim.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu