• |
ide | kryesore

Greqia bën të detyrueshëm vaksinimin për personat mbi 60 vjeç

-Instant, Lajme, Planet

Greqia ka shpallur masa të reja për të luftuar pandeminë e koronavirusit, në një kohë kur infektimet e reja janë shtuar ndjeshëm si dhe shtrimet në spital. Në një deklaratë për shtyp, kryeministri Kyriakos Mitsotakis u shpreh se vaksinimi kundër koronavirusit do të bëhet i detyrueshëm për personat mbi 60 vjeç dhe i kërkoi nga kjo grupmoshë që të marrin dozën e parë brenda datës 16 janar.


Tani e tutje, vaksinimi i tyre është i detyrueshëm”, tha kryeministri.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu