• |
ide | kryesore

Hazizaj: Kam bërë 4 doza të vaksinës anti-covid, por tani kam një problem

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Altin Hazizaj, aktivist për mbrojtjen e të drejtave të fëmijëve në Shqipëri zbuloi në A2 CNN se ka marrë vullnetarisht 4 doza vaksine: dy doza nga vaksina kineze Sinovac dhe dy nga vaksina e Pfizer.


“Kur duhej të bëja vaksinën, në dispozicion për personat pa probleme të tjera ishte vetëm vaksina kineze, Sinovac.


Ndërkohë, në Europë u vendosën kufizime dhe nuk mund të udhëtoje nëse nuk kishe dy doza të një vaksine perëndimore. Kjo më detyroi, për shkak të punës, që të vaksinohem me dy doza të tjera.

Por, problem është se sistemi e-Albania më tregonte jo më shumë se dy vaksina. Sot, sistemi më tregon vetëm 3 doza vaksine. I kam kërkuar ministres së Shëndetësisë që të marrë masat që të më njihet edhe vaksina e katërt”, – deklaroi Hazizaj.

“Dy kinezet i kam bërë te mjeku i familjes, ndërsa vaksinat Pfizer i kam bërë te sheshi “Skënderbej”. Unë besoj te shkenca dhe njoh edhe njerëz të tjerë që kanë bërë 4 doza vaksine”, – shtoi Hazizaj.


18 Comments

 1. Ej, kane halle njerezia…….
  Neser marshim ne mbeshtetje te hallit te Hazizajt me sheshin ‘Skenderbej’ me moton ‘ Te na njihet doza e katert!’

 2. Si ka mundesi ata shkerdhatat e E-Albanias ste paskan rregjistru vaksinat o varikarsinist i dalluar. Ti je paske ka lu dhe Pal Vates per tejkalim plani. Mos u merzit se cdo 9 muaj do cpohesh derisa mos te mbash mend as emrin tend

  1. Une mendoj qe po tregohesh pak optimist, ka shume mundesi qe ta bejne cdo 4-6 muaj.
   Ja erdhi varianti i ri, pas 3 muajve del vaksina e radhes.

  1. Ke shume te drejte. Perjashto pjesen e militanteve, e atyre qe e ndjekin Berishen qorrazi si kal karroce, pjesa tjeter eshte kundra faktit qe ti ulim breket kur na e kerkon Amerika.
   Ty mbase te lezeton, nuk e di, po ne te tjeret (te pakten flas per vete) nuk mund te bejme ca i do trapi Amerikes vetem se ajo eshte e “Forte”, “Superfuqi”.
   A di te na thuash se pse nuk shpall Amerika non grata: Helmut Kohl, Nicolas Sarkozy, Silvio Berlusconi, edhe kto jane akuzuar per korrupsion, madje dhe jane denuar nga gjykata, apo nuk ja mban bytha se kane qytetare ato vende dhe jo vemje qe i ulin per Ameriken.

   1. po krahason Berishen me Helmut Kohl apo Sarkozy-n???? hahahhaha Po berisha ka vjedh gomarce o shoku, sguxonte kompani e huaj te investonte ne Shqiperi pa kalu perpara tek zyra Argites, per te mos fol per keta qe jan ketu. Kjo pra eshte diferenca qe kyi joni ka vjedh harbutce, haptazi pa u mcef fare, keta te tjeret te pakten mcifen ndonje cik.

    1. Interesant tamam si rama paska vepru….po nuk esht non grata per ambasaden po per popullin. Pse nuk e fusin ne burg argiten po nje shpàllje idiote qe vetem denim nuk esht

  2. Medalja ka dy ane si cdo gje ne bote… nese keta jane simetrik me emrin Kar juve ju bie me qene e kunderta e ketyre… p…i

 3. pikesepari maksnimumi i dozava eshte 3 edhe duhet te jesh mbi 60 vjec edhe te kesh mbi gjashte muaj nga doza e dyte, si ke bere kater ti? kujt po i rruhet qe te eshte dashur per pune, ky eshte rasti me flagrant i shperdorimit te lekeve edhe perdorimit te vaksinave si ti teket nga ana e qeverise

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.