• |
ide | kryesore

Krimi horrror në Greqi, djali vret nënën dhe plagos gjyshen, zbardhen detajet

Arkiva, Lajme

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga tragjedia e ndodhur në Agrinio të Greqisë, ku një 35-vjeçar ka vrarë me thikë nënën e tij e ka plagosur gjyshen.


Raportohet se i riu ishte dënuar në vitin 2012 për grabitje në Patra dhe në vitin 2013 për përdhunim në Janinë.


Ai është paditur edhe nga nëna dhe gjyshja e tij në vitin 2015 dhe 2017 për dhunë në familje.

Të njëjtat informacione bëjnë me dije se burri ka qenë i burgosur në të kaluarën në repartin psikiatrik të burgut të Korydallos, ndërsa së fundmi sapo kishte dalë prej andej, shkruajnë mediat helene.

Krimi i tmerrshëm ndodhi në orët e para të së martës, 30 nëntor 2021, kur 35-vjeçari shkoi në shtëpinë ku jetonin nëna dhe gjyshja e tij dhe pasi fillimisht sulmoi nënën me duar, duke e goditur me grusht në kokë, më pas i nguli thikën.

Vrasësi ka plagosur gjyshen e tij 80-vjeçare, e cila ka arritur të lajmërojë policinë, të cilët mundën të arrestojnë autorin në tentativë për t’u arratisur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu