• |
ide | kryesore

“Letra që nuk duhet të ekzistojë”: fraza e përgjimeve për CR7 kërkon sqarim në Prokurori, dridhet Serie A

-Instant, Sport

Puna është e mundimshme dhe padyshim do të jetë e përpiktë. Bëhet fjalë për t’i dhënë kuptim flukseve monetare që duken të pajustifikuara dhe që, kjo është punë e hetuesve, duhet të gjejnë korrespondim në faturat e lëshuara. Akuza që i drejtohet Juventusit, që përfundoi siç dihet në qendër të hetimit Prisma të Prokurorisë Publike të Torinos, është në fakt ajo e faturimit për operacione inekzistente, një mënyrë, për përmirësimin e buxhetit dhe që – shkruan Corriere – për gjykatësit konfiguron ekzistencën e “një sistemi të sëmurë”, i cili, siç u shfaq ditët e fundit, nuk do të përfshinte vetëm Juventusin.


Hetimi, sipas asaj që mësohet, do të jetë i shkurtër dhe dokumentet dhe ato që do të gjenden do t’i dërgohen së shpejti Drejtësisë Sportive, e cila më pas do të thirret të bëjë llogaritë për të kuptuar – dhe nuk është një detaj i vogël – nëse bëhet fjalë për krimin i paligjshmërisë. Një krim i rëndë i cili si i tillë mund të ketë pasoja të rënda.


Por kjo është një cështje që do të trajtohet në ditët në vijim dhe lidhet ngushtë me “kartën e famshme që nuk duhet të ekzistojë” për të cilën Cherubini dhe avokati Cesare Gabasio flasin në një përgjim dhe që mund të ketë të bëjë me pagesat e prapambetura për Cristiano Ronaldon. dhe ngriti, sipas hetuesve, hipotezën e “borxhit jashtë bilancit”. Borxhi që, në nivel sportiv, mund të ishte ndryshuar për t’u paraqitur për regjistrimin në kampionat. Pas Cherubini dhe Arrivabene, në orët në vijim, do të jetë avokati Gabasio që do të dëgjohet dhe ai në veçanti do të pyetet për “letrën” e pagjetur deri më tani. Ndërkohë hetimi po vijon me shpejtësi dhe nuk përjashtohet absolutisht që të përhapet me pasoja dramatike për të gjithë sistemin e futbollit italian.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu