• |
ide | kryesore

Lubonja: Rama nuk ka një vizion për njerëzit që jetojnë këtu

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Analisti, Fatos Lubonja i ftuar në ‘Opinion’ u shpreh se investimet dhe paratë e shpenzuara për projekte e ndryshme si aeroportet në vend nuk kanë në fokus njerëzit që jetojnë këtu, por duket se janë për të qarkulluar paratë dhe se nuk kanë një vizion.


Sipas Lubonjës e vërteta është se qeveriset për oligarkët.


“Kur u bë rruga e Kombit u pompua si diçka e madhe. Sikur të gjithë ato para të shpenzoheshin për të çuar rrugë në të gjithë veriun do të ishte shumë më efikase për vendin. E njëjta gjë mund të aplikohet për aeroportin e Vlorës, ky është aeroport absurd. Në këtë Shqipërinë tonë të vogël e të varfër, po bëhemi me tre aeroporte. Këto më duken si këto gradaçelat që ngrihen në Tiranë që janë për të qarkulluar ca para, pa një vizion. Për rrugën e Dibrës mund të jem dakord, por para disa ditësh pamë takimin Rama-Kurti dhe aty u fol për një hekurudhë Durrës-Prishtinë. Ne kemi 30 vjet dhe nuk kemi rrugët tona të vogla hekurudhore. Vizioni i Ramës që besoj nuk është vetëm i këtij, është vizioni globalisht liberal. Nuk ka një vizion për njerëzit që jetojnë këtu”, tha Lubonja.

4 Comments

 1. Cfare pret kur zgjedh prapanicen per te gatuar, jevgjiti greko-llacifac edvin kristaqi, e ka nje plan, vizion: “te shkaterroj perfundimisht kete vend dhe t’a zhduke kete popull”, pra, mos thoni se nuk ka nje plan apo vizion!

 2. Mjere kush ka pune me ramutin dhe me haremin e tije te pangopur.
  Eshte vetem fillimi.
  Vetem po ngordhi nga kapsdhiku….
  Se ndryshe aty do ta keni ne bunker te durrelit…derisa te ikin krejt shqiptaret….
  dhe ta mbushi vetem me arabe dhe baglandesh.
  Edhe Tosi diku kteje nga evropa rri…
  Nuk eshte budalla te duroje zgjedhen e ramutit.?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu