• |
ide | kryesore

Reshje bore në Gramsh/ Në dy fshatra trashësia shkon në 30 cm, qarkullimi vetëm me zinxhirë

Arkiva

Reshjet e shiut dhe të dëborës që përfshin territorin e Shqipërisë 24 orët e fundit kanë krijuar problematika në disa akse rrugore.


Në rrethin e Gramshit dy fshatra janë mbuluar nga dëbora ku trashësia arrin deri në 30 cm. Për të udhëtuar drejt fshatit Rovje në njësinë administrative Kukur, në fshatin Grabova A të njësisë administrative Lenie, drejtuesit e automjeteve janë të detyruar të përdorin zinxhirë.


Aktualisht nuk ka raportime për fshatra të izoluar e ndërprerje të energjisë elektrike.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu