• |
ide | kryesore

Kim Kardashian, ikona e modës në People’s Choice Awards

-Instant, Paparazzi, Slider

Kim Kardashian do të marrë çmimin ‘Fashion Icon (Ikona e modës)’ në People’s Choice Awards 2021 më 7 dhjetor, NBC dhe E!.

Sipas një njoftimi për shtyp nga rrjetet e transmetimit, themeluesja 41-vjeçare e markës “SKIMS” po nderohet për “ndjesinë e saj të mprehtë të modës, suksesin e paparë sipërmarrës dhe transformimin e vetëm të industrisë së modës përmes modeleve të saj inovative dhe stilit të tendencës në të kaluarën”.


Që nga fillimi i serialit “Keeping Up With the Kardashians” në kanalin E!, i cili u shfaq në vitin 2007 dhe transmetoi sezonin e tij të fundit në vitin 2021, Kardashian e ka ndarë popullaritetin e saj televiziv në një perandori biznesi miliarda dollarëshe. Përveç kompanisë së saj të veshjeve “SKIMS”, e cila së fundmi ka bashkëpunuar me markën luksoze “Fendi”, ajo gjithashtu mbikëqyr dy marka kozmetike, “KKW Fragrance” dhe “KKW Beauty”.

“Për gati dy dekada, evolucioni i stilit të Kim Kardashian West ka ndërprerë dhe ka ndikuar tendencat në nivel global dhe e ka forcuar veten si një forcë që duhet llogaritur brenda industrisë së modës”, tha Jen Neal, nënkryetare ekzekutive e emisioneve argëtuese në E! News në NBCUniversal. “Për të qenë një frymëzim kulturor dhe shumë më tepër, ne mezi presim ta nderojmë Kimin me çmimin e këtij viti ‘People’s Fashion Icon (Ikona e modës nga People)’.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu