• |
ide | kryesore

Nedved qetëson tifozët e Juventus: “Nuk e kemi bërë hapin më të madh se mundësitë”

-Instant, Sport

Pavel Nedved, zëvendëspresidenti i Juventus, ka komentuar shkurtimisht qëndrimin e klubit të Juventusit në lidhje me hetimin e Prisma: “Unë nuk mendoj se do të ketë probleme brenda klubit: gjatë këtyre viteve, e unë u tërhoqa njëmbëdhjetë vjet më parë, ne kemi përjetuar kaq shumë vështirësi, kjo është vetëm një më shumë, nuk mendoj se është bërë hapi më i gjatë se mundësitë, në cdo rast është bërë një njoftim zyrtar për shtyp dhe nuk mendoj se është e drejtë të flas në këtë moment”.


Nedved siguron se lojtarët nuk janë të prekur nga cështja dhe, duke folur për Dazn, shtoi: “Vështirësitë që kishim në të kaluarën janë zgjidhur dhe është pjesë e të qenit Juventus. Viti më i vështirë i zëvendëspresidencës time? Ndonjëherë mendon se je i fortë dhe çdo gjë të shkon keq, herë të tjera ndiheni më pak të fortë dhe është gjithcka në rregull. Ka vështirësi çdo vit”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu