• |
ide | kryesore

Parashikimi i motit: Ulen temperaturat

-Instant, Lajme, Të fundit

Sipas MeteoAlb: Masat ajrore të kthjellëta por të ftohta do të mbizoterojne kushtet e motit në vendin tonë gjatë pjesës së parë të ditës, KU në zonat malore do ketë edhe ngrica . Ndersa pjesa e dytë e ditës sjellë kalime vranësirash por sërisht mbete mot pa reshje në të gjithë vendin. Parashikohet që këto kushte atmosferike të mbeten deri mëngjesin pasardhës.


Temperaturat e ajrit ulen sërisht ndjeshëm në vlerat minimale por rriten me 2 gradë në vlerat maksimale  duke luhatur vlerat ditore nga -5°C deri në 14 °C. Era do të fryjë e fortë në tokë dhe në det duke arritur shpejtësinë max 45 km/h nga drejtimi Jugor – Juglindor duke krijuar në brigjet detare dallgë mbi 3  ballë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu