• |
ide | kryesore

Princ William, i nevrikosur me BBC

-Instant, Paparazzi, Slider

Princi William është mjaft i irrituar që BBC-ja ka ndihmuar Netflix-in të ‘komercializojë’ intervistën Panorama të nënës së tij të ndjerë, Princeshë Diana, për serialin The Crown. Duka i Kembrixhit kuptohet se është i zhgënjyer që transmetuesit ende po fitojnë para nga biseda e saj me Martin Bashir në BBC në vitin 1995.


Producentët u panë jashtë zyrave të BBC-së në New Broadcasting House në Londër duke filmuar një skenë që portretizonte ngjarjet që pasuan intervistën. Aktori Richard Cordery, duke luajtur Marma Hussey, në atë kohë kryetar i bordit të guvernatorëve të BBC – u pa duke zbritur nga një makinë dhe duke hyrë në ndërtesë. Skena thuhet të jetë rikrijuar kur Lord Hussey mbërriti mes dështimit nga programi në të cilin Diana tha: “Ishim tre prej nesh në këtë martesë”.


MailOnline shkruan se xhirimet konsistonin në një pamje të vetme të tij duke hyrë në ndërtesë dhe më pas përsëri jashtë – por asgjë më tej brenda. Xhirimet u zhvilluan gjashtë muaj pasi një raport nga Lord Dyson arriti në përfundimin se BBC mbuloi ‘sjelljen mashtruese’ të përdorur nga Bashir për të siguruar intervistën. BBC dhe Bashir të dy kërkuan falje dhe BBC u shkroi princave William dhe Harry. Raporti çoi në një thirrje nga William që intervista të mos transmetohej më.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.