• |
ide | kryesore

Akuza e fortë e Metës: Basha bëri lojë të dyfishtë në marrëveshjen e detit me Greqinë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka bërë për herë të parë një akuzë të fortë ndaj kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha që lidhet me marrëveshjen e kufirit detar me Greqinë të vitit 2009 që më pas u rrëzua nga Gjykata Kushtetuese.


“Po e them për herë të parë se Lulzim Basha ka bërë dopio lojë me marrëveshjen e detit me Greqinë. Ky qëndrim i tij në raport me Marrëveshjen e Detit ka pasur implikime shume serioze ne raport me shtetin shqiptar. Këtë e them për herë të parë dhe nuk dua ta zgjas me tej.


Ky zotëria nuk mund të justifikohet për të gjitha thikat që i ka futur shtetit shqiptar. Në kohën kur ai ishte ministër i jashtëm ai anashkaloi Kryeministrin për çështjen e detit. Dhe po e them këtë për herë të pare sepse po abuzohet me këtë çështje” – tha Meta në emisionin “Log” në ABC. ©LAPSI.al

4 Comments

  1. Pse ske folur deri dje? ka nje shprehje qe thote qe mos prit ndershmeri midis hajduteve, keshtu dhe kjo pune

  2. Kjo eshte opozita jon. Me ne krye nje gjakatar si saliu. Nje humbes idot si luli. Dhe nje hajdut me bllok si liken.
    Dhe pastaj bertasim Rama ik.

  3. po ti o bythqir, o like floriri, sa her qe hap gojen thejshgt tregon qe je nje cop muti njeri, nje cop mafjozi. nqs ti e dije qe basha ishte tradhetar, dhe nuk ke fol, je njesoj tradhetar si basha. nuk mund te flasesh si mafjozet qe i mbajn sekretet per santazhe. a ke gjak shqiptari? pse se the atehere kur duhej? guhet te shporresh nga skena politike o hajdut me cizme o mafjoz i ndyr.

  4. kur do pastrohet politika shqiptare nga mafjozat e rendomt si like floriri. po ky o eshte injorant total nga ligjet o si ha kari ta tregoj qe eshte mafjoz interesaxhi. po pse sfole kur duhej o te qift derri ropt. je njesoj tradhetar dhe bashkepuntor si basha nqs eshte e vertet ajo qe thua.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu