• |
ide | kryesore

Berisha akuzoi Bashën për ‘Toyota Yaris’/ Balla: Karma! Për 30 vjet ç’nuk ka thënë për ne, tani mbajeni ju me shëndet

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në fjalën e tij në seancë plenare kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla i kërkoi kryedemokratit, edhe pse jo i pranishëm në seancë, të kallëzojë ish kryeministrin Sali Berisha që e implikoi edhe atë në cështjen “Toyota yaris”.


“Do kisha dashur që Basha të qëndronte në sallë. Bashës do doja t’i sygjeroja, meqë Sali Berisha na akuzon të dyve për “Toyota yaris” të bëjë të njëjtën gjë si unë me z. Basha. Unë z. Basha e kallëzova në gjykatë. E mendoj që edhe z.Basha ta kallëzojë penalisht z.Berisha në gjykatë. Meqë po flasim për pastrim parash, zotëria që bën zhurmë ka qenë avokat në gjyqin e humbur nga z. Basha. ( i drejtohet Gazment Bardhit).


Ndaj përsëri i kërkoj z.Basha që ta kallëzojë z. Berisha. Por është karma, 30 vjet Sali Berisha çfarë nuk ka thënë për këtë pjesë të sallës, tani mbajeni me shëndet ka kohë të merret me ju me muaj e me vite dhe për gjërat që ju na keni akuzuar tani me pa të drejtë tani dëgjoni Saliun t’ua thotë ju”, – tha Balla, ndërsa ftoi opozitën të votojë ligjin për pastrimin e parave.

“Sa i përket ligjit, ju ftoj ta votoni. lidhet me vetingun e politikanëve. kemi forcuar konceptimin e personit të ekspozuar politikisht dhe personat e lidhur me të. Pse nuk e votoni ju këtë?” vijoi më tej Balla.

5 Comments

  1. O Taulant ti karmen se ke pare akoma! Kur ajo të vij do të të marri ty njëher e përgjithmon. Më e pakta qe ti Balla akuzohesh është per trafik njerëzor dhe këtë ma ka thënë nje person që të ka dhënë vetë lekë ne dore ty diku ne nje klub te Librazhdit nga mesi i viteve 1990 për të vajtur në Greqi.

    Karma is a bitch Taulant!…. Prit se s’ke pare gjë akoma.

  2. maloku i vucidolit eshte genjeshtar patologjik po tani preku fundin dhe do shkoje per lesh. Burgu e pret shume shpejt .

  3. ky Palla nuk me pelqen fare, po ketu ka te drejt. deri dje berisha thoshte palla-yaris, sot basha-yaris. dmth yaris kush ka probleme me berishen. sa varikars njeri

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu