• |
ide | kryesore

Donald Trump, kundër Meghan Markle:E ndau Princ Harry-n nga familja

-Instant, Paparazzi, Slider

Ish-presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka kritikuar së fundmi Meghan Markle.


Gjatë një interviste të transmetuar në GB News, Trump ka treguar se nuk nuk është një fans i saj  duke e akuzuar atë për “mosrespektim” dhe “lëndim” të Mbretëreshës dhe manipulim të “tmerrshëm” të Princ Harry deri në atë masë sa që ka shkatërruar marrëdhënien e tij familjare.‘Unë nuk jam një fans i saj. Unë nuk isha nga dita e parë. Mendoj se Harry është përdorur tmerrësisht dhe mendoj se një ditë do të pendohet. Unë mendoj se Harry është përdorur dhe është përdorur tmerrësisht. Mendoj se i ka prishur marrëdhëniet me familjen dhe kjo e lëndon Mbretëreshën.Mendoj se ajo është treguar shumë mosrespektuese ndaj Mbretëreshës, e cila është një grua kaq e madhe, një person kaq i madh, një person historik. Unë mendoj seMeghan është shumë mosrespektuese për familjen mbretërore dhe më e rëndësishmja për mbretëreshën”, u shpreh Trump. Gjithashtu ai deklaroi se Markle përdori titullin e saj mbretëror për të ndërhyrë në politikën amerikane, duke shkruar në letrën e kryesuar nga Sussexes për të lobuar anëtarët e Kongresit për çështje të tilla si leja e atësisë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu