• |
ide | kryesore

SPAK kërkon 3 vite e gjysëm burg për ish-gjyqtaren Enkelejda Hoxha

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Prokuroria e Posaçme ka dhënë sot pretencën për ish-gjykatësen e Krujës Enkeleida Hoxha

Hoxha është arrestuar pak kohë më parë për veprën penale të korrupsionit.


Mësohet se SPAK ka kërkuar 3.6 vjet burg për Hoxhën.

Gjyqtarja e Krujës, Enkelejda Hoxha është arrestuar me urdhër të SPAK, pasi akuzohet për korrupsion dhe shpërdorim detyre.

SPAK ka arrestuar edhe nëntë persona të tjerë në Gjykatën e Krujës, mes tyre kancelarin e këtij institucioni, kryesekretaren Ela Mallkuçi dhe avokatin Aldo Tabaku.

Për Enkelejda Hoxhën, e njohur si “gjyqtarja e lirimit të të fortëve”, Inspektoriati i Lartë i Drejtësisë ka kërkuar edhe shkarkimin nga detyra.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu