• |
ide | kryesore

Abuzime me tenderin 28 milionë eurosh të uniformave/ SPAK kërkon vite burg për ish-zyrtarët e Ministrisë së Brendshme

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

SPAK ka dhënë pretencën për personat e përfshirë në tenderin e uniformave në Ministrinë e Brendshme.


Ky organ, ka kërkuar 1 vit e 6 muaj me gjykim të shkurtuar për Edlira Naqellarin, Flutura Cerkezin, Ani Omurin, Klevis Hasanin, Kreshnik Bejkaj, Fatmir Demnerin, Mariglen Buzalin, Gezim Mingajn, Anisa Bogdanin dhe Aurora Mullan.


Kujtojmë se SPAK bëri publik përfundimin e hetimeve në muajin korrik. Bëhet fjalë për një tenderin e uniformave që kap vlerën e rreth 28 milionë eurove.

Tenderi është dhënë në kohën kur Ministria e Brendshme drejtohej nga Sandër Lleshaj, ndërsa është kallëzuar në vitin 2020 nga Grupi Parlamentar Demokrat, përkatësisht nga Myslim Murrizi dhe Halit Valteri.

6 Comments

  1. Per aq shume miliona hallall 18 muaj burg dhe gjithe jeten mbret me para por problemi eshte qe ato para jane ne xhepat e ministrit, zevendesministrit apo te te Gjatit .Kji dihet ,por roli i prokurorise eshte te vertetoje duke ju njohur statusin e te penduarit ketyre budallenjve dhe te rasin ne burg mafjozet e qeverise te cilet i vjedhin ato para. Edhe keta anetare te KVO qe bejne tenderat duhen te denohen me max e ligjit per te vene mend te tjeret, nuk behet burgu per te vjedhur ministri, drejtori apo kryetari i bashkise . Keta fakire qe denohen e shumta kane ngrene nje dreke diku me fituesin e tenderit dhe asgje me teper.

  2. Ju qifsha mu ne spak o komunista, kancerat i ketij vendi. Kelyshe bunkerash me era shurre fshatarehajdutespiunaevgjiter
    Bythqirabiznesmena…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu