• |
ide | kryesore

Alec Baldwin: Karriera ime mund të marrë fund pas vrasjes aksidentale të kineastes

-Instant, Paparazzi, Slider

Aktori i njohur, Alec Baldwin ka rrëfyer së fundmi se karriera e tij e aktrimit mund të ketë mbaruar pas vrasjes së kineastes Halyna Hutchins gjatë xhirimit të filmit “Rust”.


Në një intervistë për ABC News, Baldwin tregoi se pas ngjarjes së rëndë ai mund të mos luajë më në filma por kjo gjë nuk i intereson. Gjithashtu ai deklaroi se nuk  “nuk e tërhoqi këmbëzën” e armës dhe se dikush ka futur qëllimisht plumb të vërtetë.Alec është më i njohur për rolet e tij në filmat :Glengarry Glen Ross dhe The Hunt For Red October, si dhe  për imitimin e tij të Donald Trump në skeçin e shfaqjes amerikane Saturday Night Live.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.