• |
ide | kryesore

Banesa bazë armatimi, 66-vjeçarit në Lezhë i gjenden armë, tritol dhe drogë

-Instant, Lajme, Të fundit

Një operacion i koduar “Baza” është finalizuar nga policia në Lezhë dhe si rrjedhojë është sekuestruar kanabis, tritol e mbi 900 fishekë, ndërsa është arrestuar një 66-vjeçar. Policia bën me dije se gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan 6 kilogramë e 300 gramë lëndë narkotike kanabis, 930 fishekë, 6 kallëpe lëndë eksplozive C-4, 7 granata difensive, 22 ndezës për granata, 99 kapsolla detonatore, pajisje metalkërkuese, kundërgaz ushtarak, 3 krehra dhe 3 aparate celulare. 66-vjeçari rezulton pronar dhe i një banese tjetër në Lurë, në të cilën policia gjeti dhe një armë zjarri pushkë gjysmëautomatike.


Tashmë ai akuzohet për “Mbajtja pa leje e armëve të zjarrit, armëve shpërthyese dhe municionit luftarak” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve. Në bashkëpunim me Prokurorinë, strukturat h


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu