• |
ide | kryesore

Berisha:Analistet e Bashës nuk i lajnë dot të premten në xhami mëkatet e tyre

-Instant, Të fundit

Nga “Foltorja” e devollit Sali Berisha ka sulmuar jo vetëm analistat pro Ramës që janë vënë të gjithë në Shqrbim të mbrojtjes së Bashës, por ai ka zbuluar edhe një grup tjetër armiqësor, atë të analistëve pro kryetarit, që janë edhe besimtarë muslimanë. “Ata nuk besojnë në zot, por vetëm në xhepin e tyre” tha Berisha.


Madje sarkazma e tij shkoi në eksterm kur atyre që i etiketoi se njerëz që paguhen nga kryetari për të kritikuar foltoren, iu drejtua: “Nuk i lani dot të premten në xhami mëkatet tuaja”.


©Lapsi.al

5 Comments

  1. Besoj e ka me Mertirin, Zekthin dhe Agim Bacin. Dihet qe me Berishen nuk ka rruge te mesme, po i dole kunder behu gati ta perballosh gjithe helmin e mundshem. Ky eshte Berisha, nuk do e gjykojme pas 30 vjetesh se nuk ndryshon me por e verteta eshte qe me shume ben dem sesa perfiton duke lincuar ne kete menyre njerez si Zekthi, Baci, Marku apo Gjekmarkaj. Pavaresisht se nuk jam dakord me gjerat qe mbrojne tani, me e pakta qe mund te thuhet eshte qe jane opozitare te besueshem

  2. ndaj fotos së Enver Hoxhës me Sali Berishën, është ilustrim i qartë që brenda Partisë Demokratike ekziston enverizmi origjinal i kohës së Enver Hoxhës, ku përballë armikut të gjithë ishin gati të hanin dhe bar e mos të dorëzoheshin.

    Në verë, kur e deklaroi ambasadorja, ne nuk e dinim që armiku ishte Lulzim Basha, por tani që jemi të qartë, deklarata e ambasadores duket si profetike. D.m.th ajo ka qenë më e qartë për enverizmin brenda PD se të tjerët, pasi preku pikërisht nervin kryesor të tyre, atë që prej dje në darkë, berishistët po e demonstrojnë çdo minutë, me sytë nga fotografia e Sali Berishës me Enver Hoxhën.

  3. Duhet dikush ti japi ilaçet doktorit se e ka haruar veten e po broçkullis si e “ema e zeqos maje thanes”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu