• |
ide | kryesore

Dorëhiqet kryedemokrati i Lezhës, Zef Gjoka

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryetari i PD-së së Lezhës, Zef Gjoka është larguar nga detyra nëpërmjet dorëheqjes. Vendimi është marrë sëfundmi, ku Gjoka ka zgjedhur të mos drejtojë më PD-në në Lezhë.


Deri më tani nuk ka ndonjë shpjegim për shkakun e këtij vendimi.


Një ditë më parë, ishte kreu i PD-së së Durrësit, Ferdinand Xhaferaj që u largua nga drejtimi i saj për shkak të parashikimeve që bën statuti në lidhje me drejtuesit e degëve lokale kur marrin mandatin e deputetit. Në këtë rast, ata duhet të largohen nga drejtimi i partisë. Vendimi i Xhaferajt lidhet me statutin, ndërsa mbetet për t’u parë se cili ishte shkaku që çoi në dorëheqjen e Gjokës.

5 Comments

 1. Njeri me moral !
  Nese te iken antarsia dhe kryetarit i ngelet vetem Vula ne dore,pse duhet te qendroje me ?!
  Kryesia e deges,delegatet e kuvendit kane firmosur oer daten 11 Dhjetor,dhe kryetari nuk i bashkohet shumices,i vetmuar çfare do te beje ?!
  Lulzim Basha jep doreheqjen, fute Partine Demokratike ne nje Spirale te frikshme ,opoziten ne nje rruge te veshtire po ashtu !
  Jep doreheqjen nese nuk je Peng,vertete nuk duam ta besojme por fakti qe nuk terhiqesh tregon se nuk te lejojne ta besh nje gje te tille !?!
  Jep doreheqjen nese te ka ngelur ndopak njerzillek dhe mirenjohje per Demokratet,per mundin dhe sakrificat e tyre!Per Berishen e tregove vete mirenjohjen tende,turpi te mbulofte!
  Nuk te beson me njeri,nuk beson as ti veten!

  Boll me !

  1. Kush eshte Enveri qimekuq ?
   Ne mjeran qe luftojme per demokraci dhe ligj ne PD te bejme nder edhe ty leshko !
   Ne jemi Demokrate,proamerikan se te tille kemi qene perhere….,pa asnje interes edhe kur ti,eteret e tu te ndyre masakronin shqiptaret per Ameriken,ti je rus i lindur,kmer i kuq flake !
   Ne nuk jemi kunder Amerikes por asaj pjese qe mbeshtet,propagandon e nuk le asnje moment pa punuar per Banden e Edi Rames dhe krimin ne Shqiperi e rajon!
   Kunder asaj pjese te Amerikes qe ben marrveshje me Vuçiç ne kurriz te kombit Shqiptar !
   Ne,rilindas apo pengje te saj jemi :
   Qytetare te Lire !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu