• |
ide | kryesore

Gjykata kthen në SPAK dosjen e kryebashkiakut të Mallakastrës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
kryebashkiakun

Gjykata e Posaçme rrezon kërkesën e SPAK për kalimin e për gjykim të çështjes ndaj kryebashkiakut të Mallakastrës Qerim Isamailaj.


GJKKO riktheu dosjen për plotësim të hetimeve, pasi konstatoi mungesën e akteve te komunikimit të akuzës në shtetit fqinj të Greqisë.


Më 1 nëntor të këtij viti SPAK mori të pandehur kreun socialist të Bashkisë Mallakastër Qerim Ismailaj dhe dërgon kërkesën për gjykim në GJKKO.

Ismailaj u kallëzua më 3 gusht në SPAK nga Partia Demokratike.

Ishte Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazment Bardhi, i cili me anë të padisë së dorëzuar i kërkonte SPAK të merrte nën hetim Kryebashkiakun e Mallakastrës për kryerjen e veprës penale të ‘Falsifikimi i vulave, i stampave ose i formularëve’, ku parashikohet një dënim deri në 4 vjet burgim.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.