• |
ide | kryesore

Ndërtimet pa leje në Elbasan, arrestohen edhe 2 inspektorë dhe 6 persona të tjerë

-Instant, Lajme, Të fundit

Dy inspektorë të tjerë të Inspektoratit Vendor të Mbrojtjes së Territorit në bashkinë Elbasan dhe 6 persona të tjerë janë vënë në pranga, pasi akuzohen për shpërdorim detyre dhe ndërtim pa leje. Sipas policisë, në pranga janë vënë: – D. Z., 28 vjeç dhe A. Z. 34 vjeç, me detyrë inspektorë të Inspektoratit Vendor të Mbrojtjes së Territorit në bashkinë Elbasan, të dyshuar për veprën penale” Shpërdorimi i detyrës“:


– I. Ç., 33 vjeç, Xh. P., 23 vjeç, K. Gj., 35 vjeç, A. D., 39 vjeç, Sh. V., 35 vjeç dhe K. M., 21 vjeç, për veprën penale “Ndërtimi i paligjshëm”. Ndërsa është shpallur në kërkim shtetasi T. P., 64 vjeç, banues në Kuqan, pronar i një hoteli në Llixha, i dyshuar për veprën penale “Ndërtimi i paligjshëm”.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu