• |
ide | kryesore

Dëmtimi më i pabesueshëm i Ronaldos: hipoteza është se ndodhi në festimin “Siuuu”

-Instant, Sport

As koha për të dëgjuar menaxherin e ri Ralf Rangnick të thotë se dëshiron të ndërtojë Manchester United mbi të, se “The Sun” raporton lajmin se Ronaldo është në dyshim të fortë për debutimin e trajnerit të ri ndaj Crystal Palace. Lajmi i bujshëm, megjithatë, është një tjetër: CR7 e ka lënduar gjurin pas festimit të tij të famshëm, ajo e kërcimit me shpinë, shoqëruar me thirrjen: “Siuuu”.


Episodi ka ndodhur mbrëmjen e së enjtes në ndeshjen kundër Arsenal. Ronaldo shënoi dy gola (numrat 800 dhe 801 në karrierë) në 3-2 ndaj Gunners, i dyti, vendimtar për fitoren e United, erdhi nga penalltia dhe kampioni portugez festoi në mënyrën e zakonshme. Vetëm se këtë herë, sipas Sun, gjuri ka pësuar një “ulje” të keqe pas kërcimit, duke e detyruar të braktisë fushës dy minuta para fundit të takimit.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.