• |
ide | kryesore

Gjykata jep arrest me burg për të dyshuarit e vrasjes së ish-deputetit

-Instant, Lajme, Të fundit

Gjykata e Shkodrës ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg me afat 30 ditor, për dy të akuzuarit lidhur  me vrasjen e ish-deputetit Pashko Ujka mbrëmjen e 29 Nëntorit. Kristian Kelmendi dhe Marjan Kola duhet të qendrojnë në qeli deri sa prokuroria të mbyllë dosjen hetimore dhe ta dërgojë për gjykim.


Kujtojmë këtu se vrasja e ish-deputetit ndodhi të hënën, shumë pranë banesës së tij. Ai u qëllua me një plumb të vetëm prapa shpine, por që rezultoi fatal për të, pasi i preku organet jetësore.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu