• |
ide | kryesore

Ndërtesa e dytë më e lartë në botë ngrihet në Malajzi

-Instant, Stil

Maja e një rrokaqiell 118-katëshe ka arritur në mbi 2,227 këmbë mbi kryeqytetin e Malajzisë, Kuala Lumpur.


E vendosur për t’u bërë ndërtesa e dytë më e lartë në botë me përfundimin e saj vitin e ardhshëm, Merdeka 118 tani qëndron më lart se Kulla e Shangait e Kinës dhe është e zbehtë vetëm nga Burj Khalifa në Dubai.


Në një ceremoni që shënoi përfundimin e kwsaj ndertese të martën, kryeministri malajzian Ismail Sabri Yaakob e përshkroi projektin si një “kullë ikonë për të ardhmen”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu