• |
ide | kryesore

Protesta e naftëtarëve për uzinën e Ballshit, vihen në hetim 4 prej tyre

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Polica ka vënë në hetim 4 naftëtarë të Ballshit për sa i përket protestave të zhvilluara për ndalimin e çmontimit të Uzinës së Ballshit. Dy ditë më parë policia shoqeroi në komisariat 10 naftërtarë për protestat e tyre në hyrje të Uzinës së Ballshit.


Naftëtarët nuk lejojnë cc’montimin e Uzinës, duke pretenduar se me ligj iu takon atyre, pasi kompania A.R.M.O. i detyrohet 504 naftëtarëve rreth 13 rroga të prapambetura.4 Comments

 1. Si si mo? Hetim puntorve?

  Oj dele te mira te perendise, kam nje mesazh… IKNI, IKNI SA ME SHPEJT NGA SKIPERIA!

  Vetem ne nje ndyrsire, mund te ndodhe keshtu e qe duhet te ishte e kunderta.

  Vend mbrapsht per njerez mbrapsht.

 2. Ne kete stan, do behet cfare do sulltani! Kollaj kur i dhate mandatin e 3-te o popull?! Tani pijini lengun.

  …Ah, mos harroni te merrni dozen e 3-te!

 3. Keto me 25 prill u vendosen ne rresht dhe votuan PS, tani pas fitores I dergon policine dhe I zhdep ne Dru per çfare I rreh shteti keto vetem e vetem se ka bere pazare per ta shitur uzinen dhe per mos ti dhene leket ketyre fakir-fukarejve. Po vendoseni ne pune uzinen se eshte aset kombetar. Uzinen e blen nje firme qe merren me trwgtim mallrash ushqimore.

 4. Turp i madh cfare ndodh ketu ne kete vend.

  Nuk di cte thuash.

  Mire qe nuk japin rrogat e prapambetura, por shkaterrojne edhe nje aset kombetare.

  Mallkuar qofsh o moterqir Rama, o zar i cifuterise nderkombetare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *