• |
ide | kryesore

2 ditë para Kuvendit të Berishës vjen në Tiranë zyrtari i lartë amerikan

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

2 ditë përpara mbledhjes së Kuvendit Kombëtar të PD, të thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha, Tiranën do ta vizitojë i dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.


Sipas News24, Escobar do të vijë në Shqipëri në 9 dhjetor, ndërsa Berisha do të mbledhë Kuvendin në 11.


Në agjendën e zyrtarit të lartë amerikan është parashikuar takim me kreun e qeverisë Rama por edhe me kryedemokratin Lulzim Basha, i cili gjithashtu ka thirrur kuvendin e tij me 18 Dhjetor.

Në një reagim pak javë më parë Escobar i mëshoi faktit se korrupsioni në vendet e Ballkanit perëndimor do të vijojë të ketë sanksione nga SHBA.

Që prej marrjes së këtij posti, Escobar si një njohës i mirë i realitetit në Ballkan, zhvilloi vizitat e tij të para në Bosnjë Hercegovinë dhe në Mal të Zi.

14 Comments

 1. po te vije te na e rruaje njehere

  niveli i tyre le shume per te deshiruar, keta mezi peraqesojne veten e vet jo me ameriken

  zyrokrat ordiner , nuk bejne pershtypje perveces lene per te deshiruar nga niveli profesional qofte nga niveli intelektual qofte nga niveli njerezor

  jane medioker e poshte nga integriteti dhe perfaqisimi dinjitoz

 2. I pason ramuti nje baxhello nga keto bjondet e harenmit…
  Njesoje si ketije sorekes….
  Dhe eskobari behet fechorr shehu2
  Espece de salopes rouge.

 3. Po pastaj! Pse se dime ne se kush eshte Pablo Escobari, nje zagar i soros eshte, do te marri me vete, thesin me miliona $, para korrupsioni, KAQ!

 4. Mbase do i komunikoje largimin e Juri Kim Un nga detyra e shefes se propagandes se qeverise kriminale te Tiranes !

 5. “Luli e Izeti, dëshmitarë kyç të krimeve të Saliut”, poeti e thotë me vargje: “Janë dy nga njerëzit më të afërt, Drejtësia e re i ka të hapura petët e lakrorit”
  Shpellkare te salihut hani mut se salihu do ju udheheqe drejt revolucionit,prisni dhe pese dite

 6. Gazetaria shqiptare ne sherbim te interesave financiare. Te lidhesh viziten e Gabriel Escobarit ne Shqiperi me Haxhqamilizmin e Saliut s’ka se ku te shkoje me per turp. Nje shprehje popullore thote: “Hane shan e hane bagdat!”

 7. vizita e Eskobar eshte nje paralajmerim per malokun e vucidolit qe do te thote “Rri urte ose ti nxorrem koqet vendit!”

 8. Ky kari te shikoje Ameriken qe eshte bere me keq se Afrika nga krimi dhe korrupsioni. Jane me mijra grupe kriminale qe po vjedhin supermarketet me nga 50 deri ne 200 veta secili grup. keta hyjne njeheresh dhe thyejne vitrina duuke vjedhur dhe grabitur cdo gje. bashkiaku dhe shefi i policise se New York ju thote njerzve mos u vishni bukur se do ju grabisin. Ky trapi te veje andej nga ka ardhur dhe te rregulloj ate halene e ghettove me emrin Amerike. keta rrobqira jane ne anen tjeter te Botes dhe nuk kane pune me Shqiperine

 9. Ky kari te shikoje Ameriken qe eshte bere me keq se Afrika nga krimi dhe korrupsioni. Jane me mijra grupe kriminale qe po vjedhin supermarketet me nga 50 deri ne 200 veta secili grup. keta hyjne njeheresh dhe thyejne vitrina duke vjedhur dhe grabitur cdo gje. bashkiaku dhe shefi i policise se New York ju thote njerzve mos u vishni bukur se do ju grabisin. Ky trapi te veje andej nga ka ardhur dhe te rregulloj ate halene e ghettove me emrin Amerike. keta rrobqira jane ne anen tjeter te Botes dhe nuk kane pune me Shqiperine

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.