• |
ide | kryesore

Berisha: Blinken i keqinformuar, lëvizja ime nuk është anti-amerikane

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në “Foltoren” të mbajtur online të ish-kryeministrit Sali Berisha me demokratët e SHBA pati edhe një moment pikant.


Për herë të parë në një nga këto takime u nderua edhe himni amerikan përveç atij shqiptar.


Berisha tha se është i bindur që Sekretari Amerikan i Shtetit Anthony Blinken është i keqinformuar nga lotimet e Soros në vendimin e tij për shpalljen “non grata”.

Berisha tha se lëvizja e tij nuk është anti-amerikane. Berisha bëri akuza të forta ndaj miliarderi George Soros për të cilin tha se ka investuar në projektet e ndryshimit të kufijve dhe nismën “Ballkani i hapur”. ©LAPSI.al

13 Comments

 1. Te gjithe e dine dhe aq me shume Amerika qe ti je Antiamerikan. Me thuaj zotrote me cilin ambasador te SHBA-se ke patur marredhenie te mira ti? Ti ke urdheruar bombardimin e ambasades Amerikane kur ambasadore ishte Mariza Lino

  1. Hahaha ku shkon marrezia e sufllaqeve te rilindjes. Nuk je informuar mire o Paulin i vogel, Berisha e hodhi ne ere fare ?ambasaden amerikane dhe e ndertuan nga e para me te bukur komunistet e rilindjes?.

 2. O trap. Berisha eshte nje komunist qe vrau qytetaret e tij dhe krimi i dyte qe beri ishte zhdukja e gjurmeve te krimit. Nuk po flasim per pislleqet e femijve dhe dhendrit te tij. Mbajeni fort kete komunist se ne opozite keni per te ndenjur.

 3. Kaq i janë errur sytë patronazhistëve sa flasin marrëzira.Bombardime braktisje nga shoqatat shqiptarë,komunist e broçkulla të tjera!!!Duket që janë të alarmuar nga ajo çndodhi sot në New Jersey .

 4. Sa lezet ka kur sheh nje parti te tille shpellaresh qe po shkon per lesh, aty ku e ka vendin. Eshte momenti qe mund edhe te shpresojme qe Shqiperia mund te shohe dite te bardha, pikerisht kur te zhduket nje parti e tille…
  Nderkohe shpellaro-komentuesit ketu vazhdojne masturbojne, sic kane bere keto 8 vitet e fundit, sa here ju duket sikur berish shpellari, gjasme do ritkthehet… Ah mer qyqare te pandreqhesm…. Ferkoni sa me fort lulin… 😀 😀 😀

 5. Amerika do te beje qe te pergjigjesh per te gjitha krimet e tua o cecen vucidoli ,dhender i Serbise

 6. Te gjithe keta qe komentojne kundra Sales duhet te ken lindur mbas vitit 2000.Kur Sali Berisha formoi partine demokratike bashke me antare te tjere pas crrenjosjes se sistemit komunist ne vitet 1991-2012 gjate qeverisjes se PD e vizituan Shqiperine koka te medha te politikes amerikane,si George Bush, Jimmy Carter,Hillari Klinton etj.Atehere Sala qe ishte dhe drejtuesi i PD paska qen me pro amerikani, kurse sot na del qe qenka anti amerikan.Injoranca ka arrite kulmin tek kurvat e ripjedhjes.

 7. Te gjithe keta qe komentojne kundra Sales duhet te ken lindur mbas vitit 2000.Kur Sali Berisha formoi partine demokratike bashke me antare te tjere pas crrenjosjes se sistemit komunist ne vitet 1991-2012 gjate qeverisjes se PD e vizituan Shqiperine koka te medha te politikes amerikane,si George Bush, Jimmy Carter,Hillari Klinton etj.Atehere Sala qe ishte dhe drejtuesi i PD paska qen me pro amerikani, kurse sot na del qe qenka anti amerikan.Injoranca ka arrite kulmin tek kurvat e ripjedhjes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.