• |
ide | kryesore

Greqi/ Vetëvritet në furgonin e policisë i burgosuri shqiptar

-Instant, Lajme, Të fundit

Vetëvritet brenda furgonit të policisë një i burgosur shqiptar në Greqi. Ngjarja ka ndodhur të enjten, por është publikuar sot. Ai po transportohej nga spitali i Amfisës drejt burgut të Malandrinos.


38-vjeçari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, vari veten me lidhëset e këpucëve në dritaren e furgonit që në rrethet e policisë greke quhet “Kluva”.


Ai ishte transportuar në spital pasi kishte paraqitur probleme shëndetësore. Shqiptari vuante dënim për vepra të ndryshme penale. Kane nisur hetimet në lidhje me zbardhjet e ngjarjes.

6 Comments

 1. Vrasje te inskenuara si vetvrasje. Eshte politike e paster kriminale kunder shqipetarve. I vrasin qellimisht per mos i mbajtur e ushqyer me taksat e qytetarve greke neper burgje. Askush dhe asnje institucion i larte shqipetar nuk e ka ngritur si shqetesim dhe nuk ka kerkuar hetim qofte ne nje rast te vetem, ndersa per terroristin Kacifaj u ngrit i gjithe shteti grek ne kembe.

 2. Po shtohen perdite e me shume keto enigma qe te lene pa fryme per imagjinaten medioker sesi ta paraqesin .
  Nese shteti yne nuk proteston dhe te nderhyje fuqishem , keto histori me “vertvrasje” kemi per ti degjuar perseri .
  Nese ne themi se nuk behemi shtet serioz , jevgjitet e athines asnjehere nuk kane qene shtet . Jevgjiter qe kur i kap nja nga nje bejne shurren ne brek dhe kur behen me shume se dy bejne masakra . Ptuuuuuuu rraca me e ndyre e planetit

  1. Kush do protestoje? Taulant Palla, Miushi Brace,Elisa Spiropidhi,Don Kishoti Rama,Arben Rameti,Olta Kucka, apo Bledi Çiçi?

 3. Nuk e dime fare nese eshte vetvrasje.

  Keshtu eshte e paraqitur.

  Shteti moterqir shqiptar duhet te nderhyje menjehere ne lidhje me kete ngjarje.

  Te kerkoje shpjegime dhe te coje avokatet e tij.

  Jo jevgjit neo grek, por edhe Somalia te ishte te dinte qe nje shtet nuk interesohet kurr per shtetasit e tij, edhe Somalia do abuzonte ne kete rast.

  Ne kemi braktisur me mijra Shqiptare neper burgjet e Europes, sidomos Greqi dhe Itali dhe jam 100% i sigurt qe asnje reagim nuk do kete nga drogaxhiu Rama

 4. Pse ne rpssh nuk dodhin?
  Sepse ndodhin tek ne prandaj nuk e kane problem ne greqi, etj. Sa u denuan per kapelet 200 euro te policise dhe sa denohesh per 2 cigare bar?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu