• |
ide | kryesore

Mariah Carey fiton çmimin e madh për “All I Want for Christmas is You”

-Instant, Paparazzi, Slider

Këngëtarja e njohur Mariah Carey fitoi së  fundmi çmimin ‘Diamond RIAA’ nga Shoqata e Industrisë së Regjistrimit të Amerikës për këngën ‘All I Want for Christmas is You”.


Gjatë një deklarate për shtyp,Carey falenderoi fansat e saj për mbështetjen e tyre në karrierën e saj muzikore.“Dashuria e vazhdueshme për këngën time nuk pushon kurrë duke më mahnitur dhe të mbushë zemrën time me një mori emocionesh. Më merr mendjen që “All I Want for Christmas is You” ka duruar periudha të ndryshme të industrisë muzikore. Çmimi RIAA DIAMOND?! Wow! Jam shumë me fat që kam fansat më të mëdhenj në Tokë, të cilët vazhdojnë për të mbështetur trashëgiminë time. Ju dua”, u shpreh këngëtarja.“All I Want for Christmas” u publikua në vitin 1994, me shkrim dhe prodhuar nga Carey dhe Walter Afanasieff. Për të fituar çmimin, këngëtares iu desh të fitonte mbi 10 milionë shitje dhe transmetime.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu